Meie ponchod valmivad käsitööna.

Esimene poncho valmis aastal 2017 puhtalt enda vajadusest peale surfi mugavalt ja soojalt rannaparklas kalipso seljast saada ja riideid vahetada. Eks neid surfi ponchosid oleks saanud ka kuskilt tellida aga nagu ikka, ükski polnud päris see - ei kujult ega värvilt. Seega mõeldud tehtud. Sai enda jaoks välja töötatud mõnusa suure ja kõrge äärega kapuutsiga produkt. Sai ka sõpradele tuttavatele mõned valmistatud, kuid siis jäi asi mõneks ajaks soiku.

Aastal 2020 tulime Metsiku nime all välja tootearenduse ning testimise läbinud ponchodega - surfiponcho (frotee), fliisponcho ja vihmaponcho (softshell).

Vahepeal on Eestist saanud ka juba peaaegu surfi riik ning taliujumine on põhimõtteliselt rahvussport.

Ponchode valmistamise kohapealt on meile tähtis toimetada keskkonnasõbralikult. Proovime oma toodete valmistamise juures kogu materjali maksimaalselt ära kasutada. Valmistame kangajääkidest erinevaid tooteid nagu näiteks kaelussallid, juukserätikturbanid, meigieemalduspadjakesed jmt. Hetkel ei saa veel öelda zero waste aga saame öelda minimal waste. Hoolime keskkonnast ja see on meie panus paremasse maailma ja tulevikku. Aaaaaga milleks mulle poncho?

Surfiponcho sobib kõiksugu ranna teemadega imeliselt - põhimõtteliselt võid sellel päevitada või kui puudub vahetuskabiin, siis selle all riideid vahetada. Peale sauna või leilivõtmiste vahepeal ka üsna ideaalne toode peale visata. Sobib ka hommikumantli asemel. Enne surfi, peale surfi. Enne taliujumist, peale taliujumist ja ka suve ujumist.

Fliisist poncho on mõeldud pigem niisama kulgemiseks ja äärmiselt sobiv jahedatel õhtutel peale visata. Tema niiskust sedasi ei ima nagu frotee, see eest hoiab väga hästi sooja. Seega sobib suurepäraselt näiteks peale sportimist selga visata või spordivõistlusi vaadates  (või misiganes olukorrad, mis eeldavad ilmastiku käes olemist) veel üheks lisa kihiks jope peale panna. Ja võimalik, et absoluutselt kõige mõnusam on ennast kodus, maal, suvilas, sõbra juures diivanil poncho sisse mässida ja lihtsalt niisama olla.

Vihmaponcho -  Tuulise ja/või vihmase ilmaga hoiab kenasti kuivana ja soojas (kusjuures isegi talvel). Kuna on nii pikk, siis kaitseb super hästi lompidest läbisõitvate ja pritsivate autode eest (testitud).  Samuti nagu frotee poncho, toimib vihmaponcho ka enne/peale surfi/taliujumist riietuskabiinina. Varrukad küll teevad riiete vahetamise pisut pisut kohmakamaks kui surfiponcho puhul.